Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

Cape Fear, 1962 yılında yönetmenliğini J. Lee Thompson ve görüntü yönetmenliğini yakından J. Karpf'in üstlendiği, Biyopic dalındaki gelmiş geçmiş en bilinen filmlerin başında gelen kült klasiğidir.

Hikayesi, korku seviyezindeki şiddetli hareketle ilerleyen bir suç davası üzerine inşa edilmiştir. Sam Bowden (Gregory Peck) adlı zengin avukat, Max Cady (Robert Mitchum) adlı eski kötü çıkıntısının Charlotte şehrinde hapse attırılmasının ardından onu aynı şehirde cezalandırmak için kendisiyle intikam almak için başlattığı seriyi engellemek için mücadele vermektedir. Max Cady maceradan kurtulmuştur ancak kendisi, peşini bırakmamak için ısrarla saatlik rutinleri, Sam Bowden'ı takip ederek ailesinin içinde gerilimi arttırmaktadır.

Film, Bowden ailesinin Cady'nin insanlık dışı suçlarının kurbanı olmaması amacıyla hayatlarını korumaya çalışmasına odaklanmakta, Cady'nin zayıf noktalarını keşfetmeye çalışırken, temel prensiplerinin de çatışmalarının güçleri tarafından sınav altına alındığını göstermektedir.

Bowdensinin hikayesi aynı zamanda ilerlemekte olan bir vahşi mevzuatın etkisini göstermektedir: cinayet ve tehdit sonucu oluşan toplumsal baskı, avukat tarafından belki de bir kez daha kendisine dayatılan kural dışı koruma stratejileri. Yalnızca Cady ile ilgili değil, bu stratejilerin yer aldığı her ne olursa olsun, Bowden'ı kalbinde kaybettikleri değerlerini ve değerlendirmelerini silmeye zorlayan unsurların bir denetimi söz konusudur.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.7
IMDB Oy Sayısı 30.338
Süre
Yapım Yılı 1962
Tür Dram Gerilim
Yönetmen J. Lee Thompson
Senaryo John D. MacDonald James R. Webb
Oyuncular Gregory Peck Robert Mitchum Polly Bergen

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?