Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

Remi, Nobodys Boy, 2018 yapımı Fransa yapımı bir animasyon filmidir. Film, Gaspard yaradanın tüm yüreği ile Fransa'nın ormanda loselleşen öksüz bir bebeğini kırsal bölgedeki çifliğe bıraktığı anda başlar. Bu çiflikte, Remi kayınpederi Germaine ve kayınvalidesi Brigitte'in yanında yaşamaya başlar. Barthelemy, çiftliğin banyo kereste kaçakçısı, çocuğu elde etmek için kayınpederinden izin ister ve çiftlikte yaşamaya başlar. Böylece, kırk yılı aşkın bir süre boyunca, Remi, Brigitte ve kayınenli arasında tutulur.

Büyüdükçe, Remi ve kuzeni Gaspard sık sık aralarındaki karışıklıklardan kaçmak için ormandaki bir tepenin üzerinde birlikte keşif gezileri yaparlar. Ormandaki bir iskemlede otururken, Gaspard söz vermişler arasındaki sözleri söylemeye başlar ve Remi'nin aslında daha önce olduğunu öğrendiği özgürlük arayışı köklerini açıklar. Gaspard, Remi'nin aslında sürgündeki ünlü walzeden bir bestecinin, kompozitör Nikola di Petrof'un oğlu olduğunu öğrenir.

Yıllar sonra, Remi, kayınpederinin himayesinde olağanüstü müzikal kabiliyetlerini geliştirir ve babasının şarkılarını tekrarlayarak destansı bir serüven başlatır. Özgürlük arayışı ve müzik arasındaki bağı keşfederek yaşamındaki bütün gerçekliği anlamaya başlar.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.0
IMDB Oy Sayısı 2.702
Süre
Yapım Yılı 2018
Tür Dram Aile
Yönetmen Antoine Blossier
Senaryo Antoine Blossier
Oyuncular Daniel Auteuil Maleaume Paquin Virginie Ledoyen Jonathan Zaccaï

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • artemislina

  artemislina

  2 yıl önce
  0
  cevapla

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayabilirsiniz.

  küçükken kitabını defalarca okuduğum bir yapıt. birçok yeri almamışlar. mesela asıl olay örgüsü usta hapse girdiğinde başlıyor. çocuk yanına bir arkadaş buluyor bir sürü şeyler yaşıyorlar falan. bu kısımların filmde olmamasına üzüldüm sadece ama genel olarak çok iyi bir filmdi

  • Ziyaretçi

   M.Sen

   2 yıl önce
   0
   cevapla

   Cok duygusal. Ben begendim.