Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

A Hidden Life, 2019 yapımı dram ve biyografi türünde bir Alman filmidir. Yönetmen Tenk Lantz ve senarist Veit Heiduschka tarafından yazılan filmin başrollerini August Diehl, Valerie Pachner ve Michael Nyqvist paylaşır.

Film, Josef ve Franz Jägerstätter'in kurdurdukları Şimdiye Bakış hareketinin öyküsünü konu edinir. Üç çocuklu köylü çifti olan Franz ve Franziska Jägerstätter, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'na bağlı olan Sankt Radegund'da yaşamaktadır. İkinci Dünya Savaşı'nda Franz'ı Almanya'nın mülteci sığınmacılarına katılmak için zorlamasına rağmen, çiftin fikri olarak savaşa katılmayacağını açıkça belirtti. Açık bir şekilde savaşı reddetmesi, onların anlaşılamayan dengeyi tutturarak itaatkarlığı koruyarak onurlu, "gizli bir yaşam" sürmesine olanak sağladı. Ancak ödünlerine söz vermediklerini düşünüyor olsalar da sonunda suçlanıp hapse atılırlar.

Bir başka deyişle film, savaşın ne kadar kötü paylaştırdığını, idealist düşünceleri temel alan bir çiftin savaşı ne kadar güçlü bir şekilde reddetmesinin zorluğunu ve imanlarının cezalandırılıp cezalandırılmazken nasıl birlikte yaşamaları konusunda hikayesini anlatmaktadır.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.4
IMDB Oy Sayısı 25.956
Süre
Yapım Yılı 2019
Tür Biyografi Dram Romantik Savaş
Yönetmen Terrence Malick
Senaryo Terrence Malick
Oyuncular August Diehl Valerie Pachner Maria Simon Karin Neuhäuser

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?