Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

The Professional (1981), 1980'lerin Fransa'sında geçen militan bir aksiyon filmidir. Filip'de Loic'in, kendisine afişleri bastıran ve aynı zamanda adaleti sağlamaya çalışan bir baskıcı terörist grubun içinde bulunan efsanevi bir özel kiralık katil olarak görev yaptığı Alex, intikam için bir sincap çılgınlığı içerisindedir. Alex öldürülen kız arkadaşının canavarlara karşı intikamını almak için hazırlanır. Yalnız, Alex insanlığını kaybetme riskiyle karşı karşıyadır. Ne kadar kötü olmak isterse o kadar uzaklaşır. Alex'in dizginleri elinde tutmak için terörist gruba karşı savaşması gerekmektedir.

Bu Fransız macerası, thiller ve gerilim türünde doyuma ulaşan en çarpıcı imgeler barındıran ve Alex'in yaşadığı drama dolu sürüşünü sizler için gerçekleştirmektedir. Alex'in kahramanlık hikayesinin izlerini takip etmek ve onun kötülüklerle yüzleşmesini izlemek onu kahraman olarak belirlemektedir. Böylece Alex sonsuz döngüdeki karmaşa ve tehlikeleri aşmayı başarmak ve sevdiği kişilerin cinayetlerini çözmek için üstünlük kazanmak için mücadele eder.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.4
IMDB Oy Sayısı 16.291
Süre
Yapım Yılı 1981
Tür Aksiyon Suç Dram
Yönetmen Georges Lautner
Senaryo Patrick Alexander Jacques Audiard Michel Audiard Georges Lautner
Oyuncular Jean-Paul Belmondo Jean Desailly Cyrielle Clair Marie-Christine Descouard

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • Devrano

  Devrano

  7 ay önce
  0
  cevapla

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayabilirsiniz.

  Bu film bati Avrupada cok tutulmustu hatta Fransa Belcika ve Hollandada her sene rahmetli Jean-Paul Belmondo film haftasi yapiyorlar, Yani 1 hafta boyunca her aksam 1 Belmondo filmi yayinlarlar. Rahmetli Jean-Paul Belmondo her oynadigi filmlerde riskli film cekimlerde düblor kullanmiyor bizzat kendi oynuyordu, zaten filmdeki aksiyon esnasinda onlarca kez ölümden dönüyor ama felc oluyor ve ic kanamadan 83 yasinda tam 80 filmi arkada birakarak vefat ediyor ve saygi ile aniyoruz.

  • korokos

   korokos

   5 yıl önce
   1
   cevapla

   Seslendirme rusça olunca izleme keyfi diye bir şey kalmıyor.