Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

Born Yesterday 1950 yapımı olan düzesiz bir romantik komedi filmidir.Film, dünyayı gezerken işleri olan gangster Harry Brock'ın Amerika'nın başkentindeki odalarının arkasında acayip bir tesadüfle buluştuğu karizmatik bir gazete yazarı ile çalışmak için ailesinin gelini, Brooklynlu yanılsamalı Billie Dawn'u konu alıyor.

Dawn, sosyal hayata uyum sağlamak için birkaç İngilizce kurs almak için yanıltıcı bir akıl hocasına veriliyor, ancak bu arada ikisi arasındaki ilişki gelişmeye başlıyor. Brock, kazancından korkarak Billie'nin kandırılmasına razı olur ve ikisi bunun üzerine bir anlaşmaya vardırlar. Drake Washington'u bulmak, harcamaları kontrol etmek ve Billie'nin dünyaya daha uygun hale gelmesini sağlayacak olan yeni bir beceriye sahip hale gelmesinin önünü açmak için ona eğitim vermeye başlar.

Billie kısa sürede heyecan verici bir kadın haline gelir, ancak Drake'in istediği gibi yine de Harry'nin ağına düşer. Harry, paraya ve gücüne odaklanarak tüm konuşmalardan erkeklerin etkilenebileceği bir dil kullanıyor ve kendisine olan saygısını düşürüyor. Drake, aralarındaki bu dilemma aracılığıyla Billie'nin kendisiyle çalışmaya başlamasını kullanan Harry ile birlikte vuruşacağı fırsatı yakalar. Sonunda, Billie Harry'den kurtulurken, Drake ile aralarındaki romantizm büyüyerek arttı.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.5
IMDB Oy Sayısı 11.757
Süre
Yapım Yılı 1950
Tür Komedi Dram Romantik
Yönetmen George Cukor
Senaryo Garson Kanin
Oyuncular Judy Holliday Broderick Crawford William Holden Howard St. John

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • RosySkinedLover

  RosySkinedLover

  2 yıl önce
  0
  cevapla

  Keyifli, etkileyici bir filmdi! Zamanına göre olabildiğince feminist bir yapıt olduğunu düşünüyorum.

  • serdardemirkıran

   serdardemirkıran

   6 yıl önce
   0
   cevapla

   serpico'nun yazdıklarına aynen katılıyorum. Filmi sitenizde görünce müthiş sevindim. Bunun gibi ülkemide yayınlanmayan klasiklerin devamını dilerim. Teşekkürler,,,

   • sepico

    sepico

    6 yıl önce
    0
    cevapla

    tafdi emeğinize,sinema zevkinize yani herşeyinize sonsuz teşekkürler..bir sinefil olarak yıllardır bu filmi bekliyordum daha halen yayınlanmayı bekleyen altyazısı olan müthiş klasikler gibi ...ve nedendir çöp filmler vitrinleri süslerken bu güzelim klasiklere sıra gelmez diye düşünürdüm biraz da öfkeyle,tekrar teşekkürler şimdi filmi izleyebilirim filmi görünce coşup önce bunları yazmak istedim..