Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

Lion, 2016 yapımı gerçek bir hikayeyi konu alan, Uluslararası Aday Günleri'nde 6 ödül almış bir filmdir. Film, 5 yaşında olduğunda Hindistan'ın Kalküta şehrinden Avustralya'nın Sidney kentine kaybolan sarışın Saroo Brierley'in (Dev Patel) gerçeği aramaya yönelik odyoluyu konu edinir.

Saroo, 1987 yılında bir demiryolu istasyonu çevresinde ailesiyle beraber yaşayan ve ekonomik sıkıntı içinde olan büyük bir çocuktur. Ölesiye uykuya dalacak olan küçük Saroo bir gece bu ailesinden uzaklaşır ve Kalküta'nın istasyonları arasında kaybolur. Çaresizlik içinde acı çeken küçük Saroo sonunda herhangi bir ailesi olmadan oradan uzaklaşıp trenlere binerek Sydney’e kadar gider.

Saroo Sidney'de başka bir ailenin yanında gelişimini gerçekleştirir. Yıllar geçtikçe Saroo geçmişini aramaya başlar ve oradan kaybolduğu Kalküta'nı aramaya başlar. Google Earth gibi modern teknolojileri kullanır. Ailesini ve yerini gerçeği için seyahat etmesi tüm duygu yüklü bir maceradır. Film, Saroo’nun bu yolculuğunu başarıyla bitirmesinden sonra armağan olarak gerçeği arama isteğini ve özgürlüğün değerini anlatan bir hikayedir.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 8.0
IMDB Oy Sayısı 242.097
Süre
Yapım Yılı 2016
Tür Dram
Yönetmen Garth Davis
Senaryo Saroo Brierley
Oyuncular Sunny Pawar Abhishek Bharate Priyanka Bose Khushi Solanki
Beğenebileceğiniz Diğer Filmler

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • opehlivan

  opehlivan

  6 ay önce
  0
  cevapla

  çok güzeldi

  • jonedone

   jonedone

   4 yıl önce
   0
   cevapla

   muhteşem..

   • EYLÜL2017

    EYLÜL2017

    5 yıl önce
    0
    cevapla

    Çoook etkileyici... Hintli küçük sarooo sen ne güzel oynamışsın öyle -- kuddu kuddu-- ... Gerçek hikaye olmasının yanında filmin sonunda gerçek Ailenin gösterilme detayını çok seviyorum. KESİNLİKLE SEYREDİN....

    • Aurora

     Aurora

     6 yıl önce
     0
     cevapla

     Gerçek bir hikaye olması nedeniyle daha çarpıcı olan film. İkinci yarı ilk yarıya göre yavaş olmasına rağmen sıkmadan izletiyor. Bittiğinde buruk bir mutluluk hissediyorsunuz. İzlemelisiniz. Ayrıca minik Saroo sen çok tatlı bir detaysın.

     • Scorpi10

      Scorpi10

      6 yıl önce
      0
      cevapla

      "Leon" filmi, gerçek bir hikayeden oluşan duygu yüklü mükemmel bir başyapıt olmuş diye nitelendiriyorum. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler dilerim, arkadaşlar.