Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

Ulysses, 1954 yapımı ve Attilio Calimani'nin yönetmenliğini yaptığı, İtalyan-Fransız ortak yapımı bir filmdir. Hikaye antik Yunan efsanesi takip edilerek başlar; ünlü Trojan savaşı sonlandıktan sonra, Ulysses(Odysseus) komutasındaki Achaean takımının geri dönüşünü konu alır.

Ulysses, antik Yunan’daki adıyla Odysseus, Troya savaşından sonraki serüvende eşi Penelope’ye dek aradığı sahillere vardığı zamana kadar neredeyse yedi yıl geçer. Penelope’nin babası König Liokoon'a yardım için Aiaia'ya uğradıkları sırada Ulysses ve takımının karşılaştığı felaketler, Penelope’nin Ulysses’e olan sadakatini sınamaya devam etmektedir. Yolculuğu boyunca Ulysses’in zorlu ve zaman zaman içinde bulunduğu tehlikeleri yenecek özelliklere sahip olduğu ve hayatına aşkını katfulduğu da görülmektedir.

Yunan mitolojisindeki olaylar arasına modern tabiat temaları konulmuş ve kahramanın anlatısının korkunç ama etkileyici bir tarzda işleneceği bir tarz seçmek Ulysses’in geleneksel anlatımının bir versiyonu olarak düşünülmektedir. Ulysses'in ilham konularından biri Homer'in Öfkeli Denizler'deki Ulysses adlı destanı, ancak Attilio Calimani tarafından yaklaşımla farklı bir yol izlenmektedir. Ulysses film, mitolojik sitelerin gerçek dünyanın arka planı arasında unutulmaz görüntüleriyle destansı bir eylem için olağanüstü arayışını teşvik eder.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 6.6
IMDB Oy Sayısı 4.344
Süre
Yapım Yılı 1954
Tür Macera Fantastik
Yönetmen Mario Camerini
Senaryo Franco Brusati
Oyuncular Kirk Douglas Silvana Mangano Anthony Quinn Rossana Podestà

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?