Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

Tootsie, 1982 yapımı başrollerinde Dustin Hoffam, Jessica Lange, Terri Garr, Dabney Coleman ve Charles Durning’in oynadığı komedi filmidir.

Tootsie’nin hikayesi Michael Dorsey adında Broadway aktörü ile ilgilidir. Michael’in tüm oyunlara çağrılmasını sağlayan tabiri caizse kurduğu prensibini kaybeder ve başarılı bir Broadway aktörü olarak tanınmaz hale gelir.

Michael'in faydasına iş aramak için modern bir plan yapması gerekir ve o kostümleri tercih ederek Dorothy Michaels adında bir kadın olarak kostüme girer. Yerleşmesi için çeşitli teşvikler alır; ve kendi oyununu yönlendirerek, partiyi seyircinin gözünde en iyi sanatçı olarak kendini kanıtlar.

Michael çok başarılı olur ve aslında kadın olmadığını ortaya çıkardığında, toplum tarafından onu suçlamaz, aksine şaşırtıcı bir şekilde onu tappışırlar. Dorothy'in büyük başarısı ve kabullenişi, Michael'in daha büyük tartışmalara yol açar ve Michael'in özgürlük ve kendi kimliğine teslim olmasını kolaylaştırır.

Tootsie, iki kahraman arasındaki gerginlikleri ve sosyal değişimleri incelerken, Dustin Hoffman ve diğer oyuncuların muhteşem performanslarıyla eğlenceli bir şekilde gösteriyor.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.4
IMDB Oy Sayısı 110.097
Süre
Yapım Yılı 1982
Tür Komedi Dram Romantik
Yönetmen Sydney Pollack
Senaryo Larry Gelbart
Oyuncular Dustin Hoffman Jessica Lange Teri Garr Dabney Coleman

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?