Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

Filmin konusunda, Broadway ünlü bir basındanışmanı olan J. J. Hunsecker (Burt Lancaster) ve onun ülkede haber yapan bilgili dostu Sidney Falco (Tony Curtis) arasındaki birçok harika dram bulunmaktadır. Hunsecker, yüksek sosyete müzisyen kız kardeşi Susan Hunsecker'e (Susan Harrison) aşık olan gözde genç değersiz ve ignore edilen Steve Dallas (Martin Milner) ile serbest bırakmayı reddeder.

O zamana kadar bir basın danışmanı olarak, Hunsecker, Falco'ya baskın gazetelerden, röportajlardan ve kontrol edilebilir haber verebilecek insanları bulması için para ödüyor. Buna karşılık olarak, Falco'nun Dallas'ın Susan ile ilgili haberleri devre dışı bırakmasını istiyor. Bir yandan, Falco, Susan'a yakın olmak için Hunsecker'in davetinden yararlanıyor ve Susan'ın duygularını yardım etmek için isteksiz bir arkadaş aramaya başlıyor.

Güçlü bir mafya babası gibi hareket eden Hunsecker, Falco'ya baskı uygulamaya çalışırken, Falco, Susan'ın kalbine girmek için çabalıyor ve Hunsecker'ın baskısına dayanamıyor. Ancak Hunsecker sonunda çok güçlü bir mafya babası olarak tanınır ve Falco'nun Susan'la ilgili haberleri kontrol altına almasını sağlar. Ancak, olayların büyük bir fırtına ile sonuçlanacağının sinyalleri artık vardır.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 8.0
IMDB Oy Sayısı 33.506
Süre
Yapım Yılı 1957
Tür Dram Kara Film
Yönetmen Alexander Mackendrick
Senaryo Clifford Odets
Oyuncular Burt Lancaster Tony Curtis Susan Harrison Martin Milner

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • Ziyaretçi

  Berkat Söker

  4 ay önce
  0
  cevapla

  İyi oyunculuklar fakat vasat senaryo. Filmi Tony Curtis sırtlamış, canlandırdığı karakterin sağlam replikleri var fakat noir tarzında en iyi filmlerden biri olarak gösterilen bu film de maalesef sunset bulvarının yanına yaklaşamamış.

  • Ziyaretçi

   nidya28

   6 ay önce
   0
   cevapla

   Herkes cezasını çekti.. Tşk. ADMİN krdş.

   • Ziyaretçi

    Gökhan

    2 yıl önce
    0
    cevapla

    Siteniz için teşekkürler.eskiler adeta hayatın içindeymiş gibi oynuyorlar.lancaster curtis muhteşem oyuncular.

    • Filmettin

     Filmettin

     6 yıl önce
     0
     cevapla

     Harika bir film. Özellikle Susan Hunsecker'i Susan Harrison dışında ve Sidney Falco'yu Tony Curtis dışında başka aktörler bu kadar mükemmel oynayabilirler miydi acaba diye merak ediyorum. Film için teşekkürler.