Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

1972 yapımı Boxcar Bertha, Martin Scorsese'nin ilk gerçek uzun metraj filmidir. Filmin hikayesi seksi kadın gangster Bertha Thompson'ın (Barbara Hershey) hayatına odaklanıyor. Bertha, güney Hindistan Demiryolu şirketinin lideri olan ve Tarih'te "Joe the Boss" kod adıyla bilinen Vincent 'Big': Massara'ya çalışan (David Carradine) bir suçlu arkadaşı ve aşk arkadaşı ile beraber hareket ediyor.

Bertha ve arkadaşları kötülüklerden yanlış hareketlerden ve ona karşı kurulmuş öç almak isteyenlerdir. Keçi'nin arkadaşı Rake Brown (Barry Primus), Bertha'nın vasıtasıyla, lokomotiflerin silah şarjırlarını bomboşaltarak daha fazla para kazanıyorlar. Bir gün Brown'un kaçırılmasından sonra, Bertha ve Big Joe, bölgenin kabahatli bankasını soymayı planlar. Ekibe bir bekçi olarak Little Cavanaugh (Bernie Casey) eklenir.

Bertha ve arkadaşları soymaya başlarlar ancak büyük bir buyruk merkezinden saat çalmak için oradan geçen bir tren durdurulur. Bertha ve arkadaşları, tanıdık bir yüzü gördüklerinde treni sürüyorlar, ancak polis tarafından ortaya çıkarılıp tutuklanıyorlar. En sonunda heyula Bertha hapse giriyor. Bertha, beklenmedik bir anda hapishaneden çıkardığında, kendisiyle tanışıp kendisini koruyacak olan bir adam olan John (John Carradine) tarafından takip edilmektedir. c Bertha, John'sy'nin evinde köyde yaşamayı seçer ve hikayedeki kalan kısım, ikisinin bir araya gelmesiyle başlayıp beraber hareket etmeleriyle biter. Bertha yine kötülüklerden kurtulur ve ünlü olur. Sonunda, Bertha'nın arkadaşı Massara'ya 1.000.000 dolar ile ortadan kaybolmesi planlanmaktadır. Ancak, hikayenin sonunda, Bertha, Massara'yı kötülüklerden kendine kurtarmak için kullanmakta olduğunu ve bunu kendisine aldırabileceğini anlayarak planı gerçekleştirir.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 6.0
IMDB Oy Sayısı 10.060
Süre
Yapım Yılı 1972
Tür Suç Dram Romantik
Yönetmen Martin Scorsese
Senaryo Ben L. Reitman
Oyuncular Barbara Hershey David Carradine Barry Primus Bernie Casey

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?