Yeni adresimiz www.tafdi3.com olmuştur.

Contagion, 2011 yapımı ABD, Hong Kong ve İsviçre ortak yapımı bir bilim-kurgu, korku ve epidemiyoloji türündeki dram filmidir. Film, Avrupa'nın yüksek teknolojili "Mystery Mononükoza" olarak adlandırılan ölümcül bir virüsün "benzeri hiçbir şey görülmemiş" etkilerinin üzerinden geçer. Bir patojenin yayılması ve dünya çapındaki savaşımı vurgulanan film, Michael Fassbender, Gwyneth Paltrow, Jude Law, Matt Damon ve Kate Winslet gibi çeşitli dünyaca ünlü aktrislerin oynadığı konuşmalı rollere ev sahipliği yapar. Global salgın başlarken çoğu insanın hayatlarının birden değiştiğini göstermek amacıyla film ayrıca çeşitli konularda kültürel doğrular sunar. Patojenin kökeninin ve tam olarak ne olduğunun meçhul olduğu zamandan beri, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) göreve çağırılması ile araştırma başlar. Birkaç uzmanla birlikte, DSÖ yetkilileri potansiyel patojenin hızla yayılmasını önlemek için çalışmalar yapmak için bir araya gelir ve yetkililerin laboratuvar ortamında araştırmalara devam edebilmesi için tedbirler koyarlar. Sonunda, patojenin hızla yayılmakta olan kişilerin özellikleri ve virüsün konuşmalı özellikleri ortaya çıkar. Virüsün kökeninin ve çevrenin ilk adımlarıyla bağlanmak üzerine başka birçok gizemi ortaya çıkarmaya başlayan bilimin mücadelesi. Virüsın kökenini saptamak için pratik yaklaşımlar, pozitif bulgular ve deneyler ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Uzmanlar teknoloji ve tıbbi pratiğin desteğiyle araştırmaya devam eder ve virüsün kökenini, mücadelesini ve yok edici etkilerini arar fakat çabalar sonuçsuz kalır. Sona erdiğinde, küresel ölüm vaka sayısının ve bundan etkilenen insanların üzücü sayısının önüne geçebilmek için kritik önlemler alınmıştır. Contagion, küresel sorunların anlık sonuçlarının görünür olmayabileceğini ancak şiddetli etkilere sahip olabileceğini göstermektedir.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 6.8
IMDB Oy Sayısı 307.849
Süre
Yapım Yılı 2011
Tür Dram Gerilim
Yönetmen Steven Soderbergh
Senaryo Scott Z. Burns
Oyuncular Gwyneth Paltrow Tien You Chui Josie Ho Daria Strokous

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • c3mya

  c3mya

  1 yıl önce
  0
  cevapla

  Bence salgın filmleri arasında en samimi ve günümüze yakın duranı bu film. Şansa da korona ortaya çıkmadan bir iki ay önce izlemiştim.

  • garaudy

   garaudy

   2 yıl önce
   0
   cevapla

   filmin konusu iyi..ama senaryo çok zayıf. ..

   • doloresabernathy

    doloresabernathy

    2 yıl önce
    0
    cevapla

    dunyanin bir senedir cektigi kornova virus hikayesini anlatiyor , sanki filmin senaryosunu gercekte yasiyormusuz gibi

    • Ziyaretçi

     Mell

     2 yıl önce
     0
     cevapla

     Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayabilirsiniz.

     Bu tip filmler izlemediğim halde corona nedeniyle izledim. Ne hikmetse zaten coronanın çıkışı gibi olmuş. Film izlemeye değer. Farklı hikayelerden yola çıkılarak film akıcı ve heyecanlı olmuş.

     • selahattinibrahimovic

      selahattinibrahimovic

      3 yıl önce
      0
      cevapla

      virüsler değil, korku ve paniktir toplumları yok eden. sakin olalım, evde kalalım

      • BY-NECO

       BY-NECO

       3 yıl önce
       0
       cevapla

       korona belasindan sonra ilk seyretmek istedigim tek film :))) emegine saglik admin